JAK ZÍSKAT PENÍZE NA CESTOVÁNÍ

Cestování je bezpochyby úžasná aktivita, která každého člověka v mnoha ohledech obohatí a rozšíří jeho obzory. I když lze cestovat levně, nelze cestovat úplně bez peněz. Jak tedy získávám peníze na cestování?

Jsem bohatý? Obchodní cestující? Pašerák drog nebo zbraní?

Bohužel nespadám ani do jedné z uvedených kategorií – dobře, jsem rád, že neobchoduji se zbraněmi, ani s drogami!

Jak jsem napsal v předchozím příspěvku o tom, jakými způsoby šetřím peníze na cestování, touha je to, co mě motivuje a udržuje v chodu.

Chci cestovat – tak cestuji.

A i když touha hraje velkou roli, neřeší úplně praktickou otázku a tou jsou peníze. Bez ohledu na to, jak levné může být cestování, vždycky jsou nezbytné nějaké peníze.

Jak si tedy mohu dovolit tolik cestovat?

Hodně pracuji a šetřím své peníze.

Jsem skromný, nejen v osobním životě, ale i během cestování, většinou využívám ubytování v homestay.

Mnoho lidí má mylnou představu, že cestování je drahé, že kdykoli a kamkoli jedete, utratíte spoustu peněz. Na některých místech, třeba v Evropě, to může být a často také je pravda. A v případě některých lidí to platí vždy. Ale pro většinu z nás to pravda není. Cestování může být levné, ale levné nemusí znamenat špatné.

Neustále říkám svým známým, že levně cestuji a mnohým z nich se v mysli vynořují obrazy příšerných služeb a zchátralých ubytování. Navíc nad batohem ohrnují nos a chtějí své pohodlí. I já chci své pohodlí, už mi není 17 let a časy spaní u ohně pod širákem mám dávno za sebou. Nepřespávám v noclehárnách pro šest osob a nejím instantní nudlové polévky. Když cestuji, jím především street food. Možná je tedy slovo skromnější, mnohem trefnější výraz. Ekonomika sdílení změnila hru a díky platformám jako Airbnb, Booking a Couchsurfing je cestování cenově dostupnější.

 

Když jsem doma, pracuji a šetřím. Nechodím každý večer utrácet peníze do restaurací, nebo popíjet v barech, přemýšlím, jak utrácím své peníze. Cestování považuji za svou finanční prioritu. Neplýtvejte penězi. Pokud stále utrácíte za něco jiného, ​​cestování pro vás bude vždy jen nedosažitelným snem.

Cestování se musí stát i vaší prioritou, protože v ten moment začnete hledat způsoby, jak na ušetřit a dosáhnout svých cílů. Vypusťte návštěvy McDonald´s a večeře ve stylu „ala kostka ve skluzu“ v předražených restauracích. Každá koruna se totiž počítá.

Cestování nemusí být jen utrácení úspor

Existuje i spousta dalších způsobů, jak si vydělat peníze i na cestách. Práce v turistickém ruchu, sezónní práce na farmě nebo v restauraci, práce na dálku online, prodej fotek z cest na fotobankách a tak by mohl seznam pokračovat!

Pokud se stanete kreativními, odhodíte zábrany, nesmělost, ostych a nebudete-li se bát učit novým věcem, otevřou se vám neskutečné možnosti, o kterých zatím ani nezdálo a cestování se stane nekonečnou možností. Nebude to snadné, často ani okouzlující, ale je to na 100% možné, pokud jste ochotni udělat nějaké změny v tom, jak pohlížíte na cestování. Dovolená v x-hvězdičkovém hotelu od cestovní kanceláře s delegátem opravdu není cestování!

Lidé, zejména Češi, mají tuto představu o cestování a hotelech, o fantastických věcech, nakupování a luxusu. Vidí pouze znamení peněz, ale můžete mít pohodlnou dovolenou, aniž byste museli pohodlně utratit své životní úspory.

Jak se přemístit z bodu A do bodu B

Létání může být dražší, než tomu bylo v minulosti, ale určitě existují dobré nabídky a letenky nemusí stát jmění. Zdá se, že se mi většinou podaří najít ceny, které nezabijí moji peněženku, a to proto, že prostě neskočím na první let, který najdu na internetu! Pokud je to možné, najděte alternativu k létání. Cesta vlaky a autobusy většinou trvá déle, ale jsou mnohem levnější. Většina lidí necestuje, protože je děsí náklady spojené s létáním, ale pokud si uděláte cvičně domácí úkol, určitě najdete levnou nabídku.

Vyhoďte svého knižního cestovního průvodce, za kterého jste beztak zbytečně utratili několik stovek a během cesty si najděte ty malé místní stravovací zařízení se skvělým jídlem a nízkými cenami, o kterých se v tom vašem cestovním průvodci zcela jistě nedočtete, protože právě takové provozovny vydavateli knihy neplatí tučné provize a tak se o nich zkrátka nezmiňuje. Dobrá rada cestu zní, jezte tam, kde jedí místní obyvatelé, ne tam, kde vám říká Lonely Planet. Místní obyvatelé neutrácejí jmění ve svém sousedství a vy byste také neměli. Cestujete, abyste viděli nová místa, ne nové restaurace. Přizpůsobte se místnímu životu a budete cestovat jinak, svobodomyslněji, ušetříte spoustu peněz a poskytne vám to mnohem bohatší zážitek z cestování. Tím si můžete být jistí!

Tato stránka je věnována tomu, aby vás motivovala, vyprávěla příběhy a ukazovala vám, jak šetrně cestovat. K cestování nepotřebujete spoustu peněz, stačí jen začít myslet jinak. Zapomeňte na dovolenkové zájezdy cestovních kanceláří, drahé hotely, předražené restaurace a suvenýry v turistických zónách. Stále můžete mít luxusní dovolenou, aniž byste zaplatili luxusní cenu.

Pokud chcete cestovat více, vše začíná změnou myšlení. Poté už jen stačí vědět, kde hledat správné nabídky a zapojit se do jejich sledování. Pouhá rezervace first minute u cestovní kanceláře, není řešení jak ušetřit za cestování. Pokud se chcete stát důvtipným cestovatelem, musíte být chytří.

Teď už víte, jak získávám peníze na cestování. A vy můžete také!

 

Chcete se podělit o své tipy a rady? Napište je do komentářů. Máte otázky? Využijte kontaktní formulář, budu se snažit Vám být nápomocný.

Chtěl bych vás požádat o sdílení. Pokud se vám obsah webu líbí, našli jste zde užitečné informace, nebo jste zde strávili příjemnou chvíli, vyberte si z ikon vlevo pro sdílení a prostřednictvím ikon vpravo nahoře můžete dát stránce „like“ třeba na Facebooku.

Přeji všem hezké a bezpečné cestování!

Upozornění: Vezměte prosím na vědomí, že některé z výše uvedených odkazů mohou být přidruženými odkazy a bez jakéhokoliv navýšení vašich nákladů, vydělám provizi, pokud provedete objednávku. Doporučuji pouze mnou ověřené služby, produkty a společnosti, které roky používám, a příjem jde na náklady spojené se správou webu.

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *